מדריך הוספה וניהול מבצעים במג'נטו 1

מבצעים במג'נטו או אם תרצו magento promotions הן רכיב משמעותי מאוד באתרי מג'נטו אך כדי לנצל אותם יש להכיר את האפשרויות השונות שעומדות לרשות בעל האתר ולהציע הטבות ומצבעים בהתאם. כמו בכל חנות מבצעים במג'נטו לרוב מקנים הנחות כספיות או הטבות של 1+1 אך ההגדרה של התנאים להיווצרות ההטבה הן אילו שיותר מורכבות וננסה להציג אותם במדריך זה:

1. כניסה לניהול במג'נטו ובחירה ב magento promotions.

שלב ראשון עליכם להתחבר לפאנל הניהול באתר ולבחור באפשרות השישית מצד שמאל (באנגלית) ובה תוכלו לבחור את המבצע אותו תרצו להעניק לגולשים כאשר האופציות שעומדות בפניכם הן להכיל מחיר מיוחד ברמת קטלוג המוצרים או לאפשר הנחה כאשר משתמש הגיע לקופה באתר. הנחה בקטלוג שימושית מאוד כאשר אתם נמצאים בשוק תחרותי ובו חשוב לכם להציג מחירים טובים והנחת הקופה טובה בעיקר עבור אוכלוסיות מסוימות או כהטבה על רכישה חוזרת באתר.

בחירה בmagento promotions בפאנל הניהול של מג'נטו
בחירה בmagento promotions בפאנל הניהול של מג'נטו

2. בחירה מבין מבצעים קיימים או יצירה של מבצע חדש.

אתרים שפעילים זמן רב צוברים עם הזמן מבצעים תקופתיים ומבצעים ייחודיים ובמקרים אילו ניתן לבחור מבצע ישן ולחדש אותו על ידי החלפה או עדכון של ההטבה בהתאם לצורך, המבצעים מסומנים כפעילים או כמושהים בצידו הימני של המסך ובעריכה ניתן לשנות את הסטטוס ולהפעיל את ההטבה מחדש דבר שחוסך זמן רב. מומלץ לכנות כל מבצע בשם קליט וברור כך שתוכלו לזהות אותו בקלות לאחר מכן וליהנות ממנו לאורך זמן רב.

תצוגת המבצעים הכללית המוצגות באתר - בדוגמה זו המבצע אינו פעיל
תצוגת המבצעים הכללית המוצגות באתר – בדוגמה זו המבצע אינו פעיל

3. הגדירו את המבצע והפעילו אותו.

לאחר שבחרתם את המבצע הנכון עבור הגולשים שלכם עליכם להיכנס ולבצע הפעלה ושמירה כדי להחיל אותו מיידית באתר כמובן שצריך לזכור לשנות את תאריכי הפעילות של ההטבה. במידה ואין לכם מצבעים קודמים באתר המג'נטו שלכם עליכם לבחור על מי תרצו להחיל את ההטבה כלומר לסמן את כולם במידה וזוהי הטבה גלובלית כפי שמוצג במבצע למעלה ולאחר בחירת שם ההטבה והתאריכים בהם ההטבה תתאפשר תוכלו להמשיך למסך הבא:

מראה עורך המבצע במג'נטו - ניתן לראות שפשוט ונוח להפעיל הטבה.
מראה עורך המבצע במג'נטו – ניתן לראות שפשוט ונוח להפעיל הטבה.

4. בחירת תנאים להפעלת המבצע במג'נטו.

לאחר מעבר לאפשרויות ההגדרה אנו בוחרים את התנאים הפשוטים בהם ההטבה תפעל, במקרה המוצג מעלה אנו נותנים הטבה למוצרים שמשתייכים לקטגוריות המסומנות ומאחר ואיננו יודעים מה הID של כל קטגוריה נעזרנו באייקון המסומן באדום שמאפשר לנו בחירה נוחה מבין הקטגוריות באתר (יש לציין שבמידה ותבחרו בקטגוריה אחת כל המוצרים שנמצאים בקטגוריה זו יוזלו גם בקטגוריות אחרות במקביל). האפשרויות שניתנות לבחירה הן:

ניתן לבחור האם [ כל / חלק ] מהתנאים הבאים הם [ נכונים / לא נכונים ] לאחר מכן ניתן לבחור קטגוריה (Category) או סט תכונות (Attribute Set) שניתנות להגדרה במג'נטו והאפשרויות שנפתחות לאחר מכן הן [ כן / לא / כולל / לא כולל / הינו אחד מ.. / אינו אחד מ.. ] ובחירה של הקטגוריות או התכונות בהם תרצו לסנן את המוצרים עליהם תרצו להחיל את ההטבה. אמנם במדריך זה נשמע קצת מורכב אך במערכת ובסדר בו התנאים מסודרים מדובר במשימה קלה ופשוטה מאוד לתפעול שעורכת כמה שניות לכל היותר.

בחירה מתוך קטגוריות באתר במג'נטו
בחירה חכמה מתוך הקטגוריות באתר עליהם נרצה להחיל את המבצע במג'נטו

5. בחירה במניעת תנאים נוספים שהוגדרו להפריע למבצע.

לאחר שהגדרנו את המקרים בהם המבצע מתרחש נוכל להגדיר את טיב ההטבה ולבחור מבין האופציות השונות הניתנות להחיל כמבצע קטלוג במג'נטו, ניתן להחסיר אחוז מסוים מהמחיר המקורי או להחסיר סכום קבוע מהמוצרים שבמבצע ולאחר מכן להגדיר מהו סכום ההנחה. כדי שלא יהיו הפתעות לא נעימות מומלץ לסמן את האפשרות האחרונה ולמנוע מכל תנאי קודם למבצע להתרחש (למונע כפל מבצעים וכ"ו) לאחר מכן לחיצה על שמירה והפעלה תכניס את המבצע לפעולה.

ההגדרה האם הטבה זו פועלת במקביל להטבות נוספות או שמה רק לבד
ההגדרה האם הטבה זו פועלת במקביל להטבות נוספות או שמה רק לבד

6. מצבע במג'נטו על סכום הקנייה בקופה.

בחירה במבצע בסל הקניות במג'נטו יפתח לכם אפשרויות נוספות ושימושיות אך רוב ההגדרות זהות לזו בקטלוג. האפשרות הראשונה שתראו היא היכולת להציע הטבות באמצעות קוד קופון (אותו תוכלו להגדיר לשימוש חד פעמי או רב פעמי) הקופון ניתן לכינוי במגוון שמות לפי דמיונכם הפורה ואותו יוכלו המשתמשים להזין בסיום הרכישה בתיבה שנקראת Discount Code ובה מזינים את הקוד שהגדרתם והמחירים בעגלת הקניות מתעדכנים.

אפשרויות נוספות בהם ניתן לאפשר הטבות הן : משלוח חינם בקנייה מעל סכום מסוים , קנה מוצר מסוים וקבל מוצר נוסף בהנחה או בחינם , קבל הנחה בקנייה מעל סכום מסוים – כפי שניתן לראות מספר ההגדרות והאפשרויות רבות אך עדיין ישנם הטבות שאינם אפשריות בצורה פשוטה.

מבצע על מוצרים בקופה של מג'נטו - סוג ההטבה המקובל והטוב ביותר
מבצע על מוצרים בקופה של מג'נטו – סוג ההטבה המקובל והטוב ביותר

במידה ואתם רוצים להציע הטבה למשתמשים החברים באיגוד מורים או עובדים של אקדמיה ניתן לבצע מניפולציות שונות בכדי לספק פתרונות הולמים. האפשרות הראשונה והפשוטה יותר היא לנסות להוסיף משתמשים מסוימים לקבוצה מוגדרת במערכת ולבחור בקבוצה זו כזכאית להטבה קבועה או זמנית. אופציה נוספת להתקין תוספים חיצוניים שמאפשרים הנחות לפי סוג כרטיס אשראי , דוא"ל וכו אך לרוב לא נדרש לכך.

מבצעים במג'נטו ובכל פלטפורמת מכירות און ליין חשובות ויכולות לשפר את יחסי ההמרה באתר שלכם ולכן חשוב מאוד לנצל כלים אילו ולהציע מבצעים מפתים ללקוחות בכדי שירכשו יותר מוצרים, אחת הדרכים הפופולריות ביותר להגדיר מכירות היא להציג מודעה בסל הקניות בו מוצעים הנחות על רכישה בסכומים גדולים יותר, ניתן גם להציג מודעות עם מבצעים שונים במחלקות בהם רוכשים פחות באתר – בכל מודעה נציג קוד קופון אחר ובמידה והגדרתם שאין כפל מבצעים תמיד תוכלו לפתות משתמשים עם הנחות מתאימות ולזכות בגידול בקניות באתר.

רוצים עזרה בהגדרת מבצעים

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *