8 טעויות פייסבוק שאסור למנהלי מותגים לעשות

ניהול עמוד עסק בפייסבוק הוא כבר עניין שבשגרה להרבה מותגים. כולנו הבנו את החשיבות של הנוכחות בפייסבוק, גם עבור התדמית, גם עבור השירות, וגם עבור המכירות. אבל ניהול עמוד פייסבוק אינו דבר מאולתר, הוא צינור שיווק מחייב, כמו שהוא יכול לבנות את המותג ולהיות מדיה רווחית, כך הוא גם יכול לתרום להדרדרותה.

הנה מספר טעויות שעליכם להימנע מהם כשאתם מנהלים עמוד עסק: 

1.  מחיקת פוסטים עם תגובות שליליות– אין דבר שמכעיס יותר את הלקוח מלגלות שמחקו את התגובה שלו. לקוח כועס משתף את כעסו הרבה יותר מלקוח מרוצה. לעומת זאת- התמודדות נכונה עם פנייה  מראה ללקוחות שהעסק לא מתעלם מהם, שכל פנייה נלקחת ברצינות ואף לעיתים מובילה להתנצלות ולפרסום חיובי על אופן הטיפול.

2.  ובהמשך לסעיף 1- חשבו פעמיים על התוכן שאתם מפרסמים. אנחנו מעוניינים שיגיבו אלינו אבל תלוי באילו תגובות.

1

3.  אישיות מותג– כמו שלכל בן אדם יש את האישיות שלו וצורת התבטאות ייחודית כך גם למותגים צריכה להיות אישיות שמייחדת אותם כשהם מעלים פוסטים, ציוצים, תמונות לאינסטוש וכדומה. אף אחד   לא אוהב אנשים משעממים שמעלים פוסטים יבשים, הדבר נכון עוד יותר לגבי מותגים, שם אין לנו באמת חברים אלא אוהדים.

איזו אישיות הפוסט הבא משדר?

2 תמונה

אם התשובה שלכם- איזו אישיות? אז אנחנו באותו ראש.

לינק לפוסט אחר שלנו, אתם מזהים אישיות מסוימת? זה אנחנו 🙂

4.  אל תאמרו, תשאלו– הפואנטה בלנהל עמוד פייסבוק, או בכלל עמוד ברשת חברתית היא היכולת לייצר דיאלוג עם הלקוחות. דעו לכם שלקוחות הם מקור נהדר לחדשנות, לפעמים מספיק לשאול אותם ותקבלו רעיונות עסקיים חכמים. הקהל שלכם יודה לכם אם תתעניינו בדעתו וירגיש מועצם.

דוגמה נפלאה לשיתוף אמיתי:

3

5.  תנו להם ערך מוסף– אף אחד לא יעקוב אחריכם אם לא תייצרו ערך מוסף עבורו. ערך מוסף יכול להתבטא במידע (כפי שאנו מייצרים), בהטבה כלכלית (מבצע כלשהו), בריגוש (כל תוכן שמייצר חוויה רגשית), ערך חברתי, הנאה ועוד. צריך ליצור את השילוב המושלם בין תוכן על המותג לתוכן מעניין עבור הקהל. בדרך כלל נהוג לפרסם 20%- 80% כש- 20% מהתוכן הוא תוכן פרסומי וה- 80% האחרים הם מידע בעל ערך עבור לקוחותיכם (לפעמים יש חפיפה בין השניים).

פיצה

6.  הרבה יותר מידי מילים– מחקרים מראים שככל שתקצרו באותיות, כך מספר האנשים שיקראו את הפוסט שלכם יעלה! עם המצאתם של המיניבלוגינג (רשתות חברתיות המבוססות על תמונות) ורשתות חברתיות כמו Vine ו Snapchat, אנשים התרגלו לתקצירים במקום טקסטים. אז השתדלו לקצר ואם אתם פשוט חייבים להעביר הרבה מידע, עשו זאת בצורה סיפורית ומעניינת.

אם מרצדס עושים טעויות לפעמים, לכל אחד מותר

מרצדס

7.  תמונות- תמונות לא מקצועיות ובשפה לא אחידה, רק יהרסו לכם את התדמית. גם בתמונות שלכם האופי של העסק צריך לבוא לידי ביטוי, אך אל תייצרו לעסק אישיות מרובות.

למזלנו לסלולרי שלנו יש עדשה איכותית מספיק ובעזרת אפליקציות גם אתם יכולים להפוך כל תמונה למקצועית ומיוחדת. היו יצירתיים, שימו לב לאיכות התמונה וזכרו- תמונה רעה עדיף שלא תעלה כלל.

מסכנה, חתכו לה את הראש…

זרה

8.  תזמון והתאמת תוכן– לקהל שלכם מאפיינים שונים שחשוב לשים אליהם לב. מאפיינים דמוגרפים (קהל נשי/ גברי, צעיר/מבוגר, אזור גאוג') כמו בכל פילוח פרסומי, הרבה פחות מעניינים מהמאפיינים         ההתנהגותיים והאישיותיים של הקהל שלכם. שימו לב למה הם אוהבים? מתי הם הכי פעילים? על איזה תוכן הם הכי מגיבים? הגיבו למאורעות עכשוויים שמשפיעים עליהם ועוד.

לדוגמה על תזמון חכם ומופלא: כיצד מותגים עלו על הגל של המונדיאל

One thought on “8 טעויות פייסבוק שאסור למנהלי מותגים לעשות

  • 21/08/2014 at 11:21
    Permalink

    תוכן מעניין , תודה על השיתוף!

    Reply

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *