5 עובדות מעניינות שחשוב שתדעו על תמונות

היום כולם רוצים למצוא מידע במהירות שיא, הסבלנות שלנו נאבדה ממזמן ואתר שאיננו מספק לנו תוך זמן קצר את מבוקשינו- אנחנו יוצאים ממנו. היום אני אתמקד בדברים שישפרו את חווית המשתמש באתר על ידי בחירת תמונות נכונות. הנה 5 דברים שחשוב שתדעו על התמונות שאתם מעלים לאתרים שלכם:

1. העין האנושית נמשכת לתמונות מאשר לטקסטים
אנחנו מאוד אוהבים תמונות. סביר להניח שאתר אינטרנט ללא תמונות ישעמם אותנו לא משנה עד כמה העיצוב שלו יפה. למה? ישנן הרבה סיבות. מידע חזותי הוא מאוד נוח. במקום לקרוא הרבה טקסט, שלוקח לנו זמן ואנרגיה, אנחנו יכולים לסרוק במהירות תמונה או גרף ולקבל את המידע שאנו צריכים בקלות ובמהירות. נתון מעניין על תמונות בפייסבוק: פוסט בפייסבוק שכולל תמונה יגרוף 53% יותר לייקים מאשר פוסט רגיל.
סיבה שנייה היא שתמונות מעלות בנו רגשות וזכרונות מה שהופך את חוויה קבלת המידע לרגשית ומרתקת יותר. כמו כן, לרוב האנשים קל יותר לשנן מידע חזותי, כלומר תמונות הם הרבה יותר זכירות בראש שלנו מאשר טקסט.

5 עובדות מעניינות שחשוב שתדעו על תמונות
רוב הסיכויים שתסתכלו על התמונה הזאת מאשר שתקראו את הטקסט למעלה

 

2.  תמונות אנושיות- עובדות
תמונות של אנשים אמיתיים הם דרך יעילה לגרום למבקרים שלך לשתף פעולה וליצור אמון בעסק יותר מאשר אלמנטים וקטוריים ציוריים. אלמנטים אנושיים גורמים לנו להרגיש כאילו אנחנו בחיבור עם בני אדם אחרים ולא עם אתר מקודד. פנים של בני אדם מושכים במיוחד את תשומת הלב שלנו, ובמיוחד אנחנוו נעקוב אחרי קו הראייה שלהם.

5 עובדות מעניינות שחשוב שתדעו על תמונות
העין שלנו תעקוב אחרי קו הראייה של האדם בתמונה
26736666642
דוגמא נוספת מצויינת:פופ אפ הרשמה לניוזלטר שבו הדוגמנית מסתכלת הישר על שדה טקסט למילוי המייל.

חברת "dove" עושה שימוש רב באתר שלה בתמונות של אנשים וזה מצליח לה. שימו לב שגם כאן, האישה מצד שמאל מסתכלת ימינה אל כל האלמנטים בדף. ממש "מדריכה" אותנו מבלי שנרגיש לאן היא רוצה שנסתכל.

dove

חברת "dove" עושה שימוש באנשים פשוטים, ממוצעים

 

3. השתמשו בתמונות חזקות
כשאנחנו משתמשים בתמונות, חשוב שנדע למה. אסור לנו להשתמש בהם כדי להיפטר משטח לבן מיותר או כי מקובל לשים תמונות. לכל תמונה באתר שלך אתה צריך להיות מסוגל לענות על שתי שאלות-
1- מדוע בחרתי את התמונה הזאת ולא אחרת?
2- מדוע אני מציב את התמונה שבחרתי במקום הזה ולא במקום אחר?
אם אין לך תשובה לאף אחת מהשאלות, אתה צריך לקחת הפסקה ולחשוב על הדברים. חשוב לזכור כי עלינו להשתמש בתמונות שתמוכות בטקסט ומחזיקות את תשומת לב הצופה וגורמות לו להמשיך להתעניין במידע שאנו נותנים לו.

4. תמונות רקע גדולות יוצרות אווירה
תמונות רקע הן דרך מצוינית ליצור אווירה ייחודית באתר שלך, או לתת לגולשים רושם מהיר במה האתר עוסק. חשוב לוודא שאנו יודעים בדיוק מה אנו גורמים למשתמשים להרגיש ולחשוב ברגע שיראו את התמונת רקע וכמובן לעשות בדיקות אמיתיות כדי לוודא שאנשים מקבלים את האפקט הרצוי. חשוב לשים לב שאנחנו משתמשים בתמונות באיכות גבוה ואיכותית שתשדר מקצועיות ונעימות כיוון שזו התמונה הראשונה שהמשתמש שלנו יראה. הנה כמה דוגמאות:

Gla
נוף על עיר בצבעי שחור לבן, אווירה מסתורית וקודרת
657673
התמונה הזו מכניסה אותנו לתוך אווירה חברתית כיפית


5. ודאו שהתמונות שאתם מעלים לא מאיטות את טעינת האתר שלך

לתמונות יש חשיבות והשפעה גדולה על חווית משתמש של האתר. חשוב לשים לב שהתמונות שאנו בוחרים לשים לא מאיטות את האתר ובכך מנטרלות את החוויה החיובית בה. למזלנו, בימינו חיבור לאינטרנט מאפשר לנו לטעון במהירות תמונות רבות – אם אנחנו בבית או במשרד או בבית קפה עם אינטרנט במהירות גבוהה. עם זאת, אם אנשים נכנסים לאתר אינטרנט מנייד והם משתמשים בחיבור לא כל כך מהיר זו יכולה להיות בעיה. חשוב לעלות תמונות ובכלל קבצים לא במשקל גבוה מאוד על מנת שלא נפספס את הגולש ונגרום לו לאבד את סבלנותו בזמן שהאתר נטען.
הנה כלי אפקטיבי חנימי אונליין שמקטין תמונות על ידי דחיסה שלהם (מבלי לפגוע בנראות שלהם) :compressor.io. שווה לבדוק!

אלה היו 6 טיפים ועובדות לגבי בחירה, מיקום ועבודה עם תמונות. יש לכם עוד טיפים לעבודה עם תמונות? אני אשמח לשמוע בתגובות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *