4 סיבות למה כל עסק צריך לקיים תחרות נושאת פרסים

השימוש בתחרות נושאת פרסים ככלי לקידום העסק היא שיטה עתיקה ממש כמו הפרסומת עצמה, ובוודאי כל אחד ניסה את מזלו בתחרות כזו בחייו: רישום להגרלה של מכונית חדשה, צלצול לתחנת רדיו מקומית כדי להיות בדיוק המאזין ה-10, שליחת רעיון לתחרות שמבקשת מהגולשים רעיון "מה הייתם עושים עם 100,000 ש"ח" או כל רעיון אחר הדורש מהלקוח לחשוב, ליצור, לחפש, לתייג, לשתף, להירשם, לצלם או לבצע פעולה הקשורה למותג או לעסק. תחרות טובה יוצרת 'באז' – עניין ושיח; היא מאפשרת להתחבר לקהל היעד, או לחשוף את העסק לקהל חדש;

בעידן האינטרנט התחרויות קיבלו חיזוק אדיר: באמצעות הקלות של כל אחד ליצור לפרסם דרך המחשב האישי שלו, הטאבלט או הסמארטפון, עסקים רבים מנצלים את הקשר הישיר שלהם עם הגולשים ומקיימים תחרויות כאלו על בסיס כמעט קבוע, ומציעים למי שישקיע בהן מאמץ – גם אם מינימלי ביותר – תמורה אותה הוא לא היה משיג בדרכים אחרות.

יש סיבות רבות למה כדאי לעסק לקיים תחרות נושאת פרסים בין הגולשים. הסיבה העיקרית היא – זה עובד! לא משנה אם העסק מכוון להגדיל את מספר המעריצים, למתג את עצמו מחדש או סתם לייצר שיח בדף, תחרות בריאה תביא לתוצאות חיוביות ואפקטיביות. ניתן להרוויח במספר דרכים על ידי תחרות-מבוססת-פרסים:

 

  • תחרויות יכולות להגדיל את קהל המעריצים של המותג

לא משנה אם לדף העסק בפייסבוק יש 1000 לייקים, או 100,000 עוקבים בטוויטר – תחרות היא דרך נהדרת להגדיל את מספר העוקבים. כך למשל, התחרות יכולה להקנות השתתפות בהגרלה למי שעושה "לייק" או נרשם לניוזלטר של העסק, כשהמנצח זוכה בפרס משתלם אך גם שאינו יקר מדי לבעל העסק. אנשים תמיד ינהרו כשמדובר במתנות, וככל שהמתנה שווה יותר – כך יבואו יותר אנשים. יצירת עניין בעסק על ידי קיום תחרות יכולה לחשוף אנשים נוספים לעסק, ולהוסיף עוקבים בעלי תחום עניין דומה ואף לייצר לקוחות פוטנציאליים. עסק יכול לערוך הגרלה העמוד הפייסבוק שלו, שבכל שבוע אחד מהמשתמשים שיעשה לייק על העמוד ייבחר ויזכה במתנה קטנה מהעסק.

Diamond Candles מוכר נרות עבודת יד, כשהבסיס לנר הוא טבעת אמיתי שערכה יכול להגיע לעיתים לשווי של 15,000 ש"ח. במסגרת תחרות שהחברה ערכה היא בסך הכל הזמינה את הגולשים לעשות לייק לעמוד ולהזין את כתובת המייל. בכל שבוע נבחר משתמש חדש, שקיבל במתנה נר כזה. בפחות מחודשיים הפך דף העסק לתופעה, וצבר אליו למעלה מ-30,000 מעריצים חדשים.

Diamond Candles - תחרות הלייקים שהפכה לתופעה.
Diamond Candles – תחרות הלייקים שהפכה לתופעה.
  • תחרויות עוזרות לך לפגוש את הלקוחות שלך

התחרויות לא רק עוזרות להגדיל את קהל המעריצים – הם מסייעות לחזק את הקשר איתו. תחרויות נושאות פרסים, בעיקר תחרויות המבוססות על תוכן שבא מהגולשים כמו פרסום תמונה, סיפור, וידאו וכו' דוחפות את הגולש להתחרות ולהשקיע בעצמו עבור העסק. תחרות כזו מייצרת הזדמנות עבור כל אחד לקבל את "15 דקות הקהילה" שלו.

כך למשל עשתה רשת בתי הקפה Starbucks: בתחרות שיזמה היא הזמינה את הגולשים 'להפיח חיים' על ידי ציור על הכוס הקפה הלבנה. בזכות תחרות "הכוס הלבנה" חברת סטארבאקס קיבלה מאות תכנים מקוריים מהגולשים – ציורים שונים ומגוונים על הכוס הלבנה הכה-מוכרת שלה. היופי בתחרות הזו הוא הפשטות שלה: הגולשים לא נדרשו ליצור דבר מה מסובך, אלא הם הוזמנו לחדש את התהליך של קניית הקפה – תהליך שכלקוחות הם בכל מקרה מבצעים. החברה פרסמה את הציורים הנבחרים וכך העניקה ללקוחותיה הזדמנות להתבלט בין כמעט 40 מיליון לקוחות – פרס שאינו כספי, אך עדיין בעל תגמול עצום לעוקבי הדף.

תחרות העיצוב של סטארבאקס הביאה לחברה מאות תכנים מקוריים מהגולשים, והוסיפה לה עוקבים חדשים ברשתות החברתיות.
תחרות העיצוב של סטארבאקס: מאות תכנים מקוריים ועוקבים חדשים ברשתות החברתיות.
  • תחרויות הם מקור למידע על הלקוח

כשאנשים מתחרים לטובת הפרס, הם מוכנים לשתף במידע אישי לטובת ההשתתפות בתחרות. מלבד פרטים אישיים כמו שם, מייל ופלאפון העסק יכול להשתמש בפרטים שהוא דולה מהמשתמש כדי לדעת קצת יותר על הלקוחות שלו. שאלות כמו "איך שמעת עלינו" או "מה המוצר האהוב עליך" יספקו תשובות שיעזרו להבין מה מעניין את הלקוחות, ומה מקור ההכנסה העיקרי, וכל עוד השאלות אינן חודרות לפרטיות רוב הגולשים ישמח לענות עליהן כדי לקדם את ההתקדמות שלו לקראת ההרשמה לתחרות. עם זאת, כדאי לציין את הסיבה מדוע השאלות נשאלות – "כדי לספק עבורכם יותר ממה שאתם אוהבים" וכד'. מלבד איסוף המידע כחלק מההרשמה, אפשר ללמוד לא מעט במסגרת השיחות והאינטרקציה המתקיימת על התחרות ובמסגרתה.

באחד הקמפיינים הזכורים יותר, חברת מוצרי הטיפוח Dove השיקה בדף הפייסבוק שלה קמפיין שנקרא "Real Beauty Should Be Shared" – צריך לשתף יופי אמיתי. בקמפיין ביקשה החברה מהגולשים שיעלו תמונה של אדם שהם אוהבים, ולכתוב 2 סיבות מדוע הוא דוגמה ל'יופי אמיתי', בדומה לסלוגן החברה. הזוכה יזכה להיות הפרזנטור של החברה ברשת בתי המרקחת הגדולה בקנדה, Shoppers Drug Mart. מהלך כזה סייע לחברה להבין מה נחשב אצל אנשים ל"יופי אמיתי", ואיתו לשווק את מוצרי החברה.

הקמפיין של Dove הביא את הגולשים להראות מהו "יופי אמיתי".
הקמפיין של Dove הביא את הגולשים להראות מהו "יופי אמיתי".
  • תחרויות הופכות את המשתמשים להיות משווקים של העסק

כל עסק חולם על צבא של מעריצים שישווקו את העסק שלו. בעזרת תחרויות, במיוחד כאלו המבוססות על הצבעה של הגולשים, המתחרים יצאו מגדרם על מנת לחשוף את התוצר שלהם בפני כמה שיותר אנשים, וכך הם גם מקדמים את המסר רחוק בכל רחבי הרשת החברתית.

חברת LEGO עודדה משתמשים לצלם את עצמם, משפחתם או חבריהם משחקים בצורה מקורית ושובת לב בלבני לגו. לאחר מכן הם עודדו אותם לצבור כמה שיותר לייקים על הסרטון שלהם, כשהפרס הגדול הוא לא פחות מטיול לכל המשפחה ללגולנד בדנמרק. הורים וילדים המעריצים את המותג יצאו מגדרם על מנת להרוויח כמה שיותר הצבעות לסרטון שלהם, ועל הדרך לחשוף את המותג ואת הפעילות הפייסבוקית שלו לכמה שיותר אנשים.

LEGO1
לגו מציעים בדף הפייסבוק שלהם טיול ללגולנד למשתפפים בתחרות.

 

LEGO2
סרטוני הגולשים. הסרטון בעל מספר ההצבעות הרב ביותר יזכה בפרס.

רוצים לחשוף את העסק שלכם לכמה שיותר לקוחות? צרו עמנו קשר לקבלת הצעת מחיר. גירית אינטרקטיב – המובילה בניתוח התנהגות גולשים!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *