שיווק בווידאו: 4 חוקים לשיווק בוידאו שמשיג תוצאות

עולם הווידאו – העתיד הדיגיטלי . סרטון טוב אפקטיבי הרבה יותר ממאמר מושקע או תמונה מצולמת טוב. האינטרנט מתפתח כך שאנו צורכים יותר וידאו ופחות קוראים טקסט – החל מסרטוני VINE קצרים של 6 שניות ועד לסרטים מלאים בצפייה ישירה (VOD). את הווידאו שלנו אנחנו צורכים מכל מקום – במחשב הביתי, בסמארטפון או בטאבלט, על מסכים קטנים ושלטי חוצות ענקיים.

במסמך שפרסמה חברת הטכנולוגיה Cisco היא חוזה שעד שנת 2017 כמעט 70% מהתוכן הנצרך ברשת יהיה וידאו.

כל בית עסק משגשג יודע שכיום קשה להתבלט באינטרנט בלי תכני וידאו משלו. עסק מצליח הוא כזה שמצליח לייצר תוכן וידאו שיווקי שמצליח להגיע לכמה שיותר אנשים, ובעזרתו להגדיל את הכניסות לאתר, ההרשמות וכמובן – הכנסות. אתר contentmarketinginstitute.com ערך מחקר בין 1,270 ערוצי יוטיוב של עסקים שונים, וגילה כי למרות הכוונות הטובות שלהם, לחצי מהם יש פחות מ-1000 עוקבים.

אם אתר או חברה רוצים להרים את ערוץ הווידאו שלהם ולנצל אותו כמה שיותר, ישנם מספר 'חוקי ייסוד' אותם הם צריכים למלא:

1. מגוון של תכנים

זאת עובדה ברורה כשמש שאי אפשר לצפות לעשרות אלפי מעריצים ועוקבים בערוץ שיש בו רק 3 סרטונים. עסק טוב שמתכוון להשקיע בשיווק שלו דרך וידאו חייב לספק בערוץ שלו מגוון של סרטונים, ובנוסף גם מגוון בסרטונים: בערוצי יוטיוב עסקיים מצליחים ניתן למצוא סרטונים קצרים של פחות מדקה, יחד עם סרטונים מושקעים ומלאי תוכן באורך של כמעט חצי שעה. התוכן צריך להיות מקורי ומעניין, ולכוון לכמה שיותר 'ז'אנרים': בערוצים פופולאריים ניתן למצוא סרטוני תדמית של מוצרים לצד סרטוני הדרכה והסברים מושקעים; חברות שמוכנות לעשות את הצעד הנוסף מעלות לערוץ שלהם תכנים מקוריים כמו מערכונים, פרשנויות, סרטונים ויראליים וכו'.

2. שילוב התוכן בין הערוץ לאתר העסק

התוכן שנוצר בערוץ הווידאו אמור להתממשק עם האתר (ועם הפלטפורמות הנוספות בשימוש האתר) ולהוות מקשה אחת, ולא לפעול כאפיקים שונים. אם קורה באתר משהו ששווה לקדם – כדאי לבצע זאת בעזרת סרטון. יותר חשוב – אם יש סרטון טוב, צריך לשים אותו באתר. כך למשל, אם האתר משיק ליין מוצרים חדש, סרטון טוב שמדגים את הנראות והשימוש שלהם יהיה התוכן בעל ההשפעה הגדולה ביותר, ויספק את הצורך של הגולשים בצורה הטובה ביותר. דף מוצר שמוטמע בו סרטון יקודם טוב יותר במנועי החיפוש, וכתוצאה מכך יגביר את אחוזי ההמרה המתבצעים בדף. כשם שצריכה להיות התממשקות בין האתר לערוץ הסרטונים כך חייבת להיות התממשקות דומה בין הערוץ לחשבון הפייסבוק או הטוויטר של העסק וכדומה.

3. ערוץ הוידאו כרשת חברתית

לא משנה אם החברה מפעילה ערוץ וידאו ביוטיוב, Dailymotion, Vine, אתרי וידאו אחרים או בכלל מנגן ייחודי באתר העסק – צריכת התוכן כיום הפכה לחברתית. כל אתר שמאפשר העלאת סרטון מאפשר באותה הזדמנות לגולשים להגיב, לדרג ולשתף. הדבר מאפשר לדעת ולהבין מה מעניין את הגולשים, וחשוב מכך –  לשמור איתם על קשר. אינטראקציה עם הגולשים היא קריטית, בין אם היא באה לידי ביטוי כתגובה מטעם העסק על סרטון, או אפילו כתגובה מטעם בית העסק בצורת סרטון: חברות ועסקים רבים עם הצלחה שיווקית בווידאו משתמשות בפלטפורמה זו כדי לפנות לגולשים ישירות דרך סרטונים, וקוראים להם לקחת פעולה בדרך זו או אחרת.

אחת הדוגמאות המצליחות ביותר של השנים האחרונות של פנייה לגולשים באמצעות סרטונים היא הקמפיין של חברת מוצרי הטיפוח לגברים Old Spice. החברה נחשבת עד היום כאחת המקוריות והמובילות בתחום השיווק בוידאו. בקמפיין שלה השתמשה החברה ב"איש האולד ספייס", הפרזנטור של החברה שהפרסומת בהשתתפותו הפכה ויראלית מאוד באותה תקופה, לענות לשאלות ששלחו הגולשים דרך הטוויטר. הקמפיין הוביל לעלייה מטורפת של יותר מ-100% במכירות במוצריה.פרסום ממומן של העסק

קמפיין הסרטונים של Old Spice. הצלחה הן בשיווק והן במכירות
קמפיין הסרטונים של Old Spice. הצלחה הן בשיווק והן במכירות

4.פרסום ממומן של העסק

יוטיוב מאפשר פרסום ממומן באתר, שיטה שכל עסק שמכבד את עצמו משתמש בה. אמנם הגישה של הגולשים לפרסום ביוטיוב עדיין לא מיטבית, משום שהגולשים מזהים אותה כפרסומת עם כל הטינה הנלוות לה, היא עדיין אפקטיבית יותר ממודעות ממומנות בגוגל – ומצליחה להביא עד לפי 10 יותר קליקים בהשוואה לקמפיינים במנוע החיפוש. המערכת אינה מפותחת כמו מערכת הקמפיינים של Google Adwords אך היא עדיין מכילה את כל הכלים הדרושים לטרגוט. סרטון פרסומת טוב, שקורא לגולש לבצע פעולה בצורה חכמה ומקורית ויצליח לתפוס את תשומת ליבו וסקרנותו בזמן הקצר ביותר, יכול להעלות את אחוז הכניסה וההמרה באתר בצורה שתעלה על כל שיטות הפרסומת הקלאסיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *