כל מה שרציתם לדעת על Magento 2: שאלות נפוצות ותשובות

Magento 2 – הגרסה החדשה של מערכת המסחר האלקטרוני מג'נטו- נכנסה לחיינו בשנת 2016.  גם אם טרם התנסיתם בה ועוד לא גיבשתם דעה ברורה לגביה, לא תוכלו להתעלם מנוכחותה במציאות המקוונת- המערכת כבר כאן ומתכוונת להישאר לטווח ארוך.

בפוסט הבא ננסה לענות על השאלות הנפוצות ביותר, ולסגור לכם את הפינות הנחוצות בכדי להבין מהי מג'נטו 2 ועם מה אוכלים אותה. בואו נתחיל!

 

האם באמת מדובר בחידוש כה מהותי?

הציפייה הארוכה למג'נטו 2 בכל רחבי העולם, התבססה על ההבנה כי מערכת מג'נטו הגיעה לסוג של "תקרת זכוכית" מבחינת היכולות התפעוליות שלה. מצד אחד, מערכת הבסיס לרוב דרשה התקנה של לא מעט תוספים שונים לצורך עבודה נוחה ושוטפת על האתר. יחד עם זאת, המערכת עדיין לקתה בחסר והיו בה לא מעט אתגרים שטרם נמצא להם פתרון. הצורך במערכת חדשה ללא ריבוי "פלסטרים", הוביל לפיתוח של מג'נטו 2.0, המתבססת על הניסיון של מג'נטו 1- ופותרת את מרבית הבעיות שבלטו בקודמתה.

ניתן לומר בפה מלא שהמערכת ניחנת בביצועים משודרגים מכל הבחינות- הן בצד מנהלי החנויות והן בצד הגולשים:

   – תוספים פופולריים שבעבר דרשו הטמעה נפרדת- כעת מוטמעים במערכת כברירת מחדל.
   – ממשק ניהול אינטואיטיבי, ידידותי ונוח יותר בצורה משמעותית.
   – העלאת מוצרים מהירה וניהול קטלוג יעיל יותר.
   – תהליך רכישה מהיר, יעיל ואפקטיבי יותר המוביל לשיפור באחוזי ההמרה.
   – רמת אבטחה גבוהה יותר ותמיכה באימות צד-שרת.
   – שיפור בביצועי האתר ובמהירות הטעינה שלו.
   – עדכוני תוכנה שוטפים על בסיס רבעוני.
   – מערכת cache חזקה יותר.

 

האם כדאי לעבור למג'נטו 2?

קשה לענות על השאלה באופן חד משמעי, כפי שקשה לענות על "האם כדאי לשדרג לאייפון חדש?". כל מקרה הוא אינדיבידואלי והתשובה עשויה להשתנות בהתאם לסוג העסק, היקף הפעילות שלו, צרכים, התממשקויות קיימות עם מערכות חיצוניות ותקציב.

המעבר למג'נטו 2, ללא צל של ספק, משדרג בכמה רמות את העסק המקוון שלכם. אנו מאמינים שבמוקדם או במאוחר המעבר יהיה הכרחי, לכן השאלה שמתבקשת היא- מתי לעשות אותו ולא האם.
יש לקחת בחשבון שהמעבר אינו פשוט וכרוך בהשקעת משאבים- הן פיננסיים והן תפעוליים. לכן, כל עסק חייב להחליט באיזה שלב השינוי יהיה נחוץ ומתאים מבחינה עסקית-כלכלית.

magento2_upgrade

כיצד נעשה המעבר בין מג'נטו 1 למג'נטו 2?

ראשית, נחדד בפעם נוספת את העובדה שמג'נטו 2 היא מערכת נפרדת לחלוטין ולא עדכון גרסה. לכן, המעבר מתבצע ע"י פיתוח של אתר חדש, המבוסס על פונקציונליות של האתר הקיים, והעברת כל נתוני האתר (מוצרים, לקוחות והזמנות). מורכבות המעבר תלויה בהיקף הפעילות וברמת הקסטומיזציה של האתר הנוכחי שלכם. כך לדוגמא- במידה ונעשו התאמות תבנית, פיתוחים או תוספים מותאמים אישית, יתכן ותידרש עבודה נוספת באתר החדש.

התהליך עשוי להישמע מורכב, אך במידה והוא מתבסס על תכנית עבודה מסודרת, הוא בהחלט אפשרי וכדאי.

 

מהם החסרונות של מג'נטו 2?

במג'נטו 2, כמו בכל דבר חיובי בחיים, תמיד ניתן למצוא את הקאץ' שיגרום לנו להתלבט ולהרים גבה. אף אחד לא רוצה לקבל חתול בשק, לכן נפרט את חסרונות העיקריים של המערכת:

1. מג'נטו 2 מכתיבה מציאות שונה ומורכבת יותר בסביבת הפיתוח, בהשוואה למג'נטו 1. לכן, העבודה על המערכת כרוכה בלמידה אינטנסיבית למפתחים שלא מכירים אותה. בעת המעבר למערכת יש לקחת בחשבון "תקופת הסתגלות" מצד אנשי הפיתוח, עד לשלב שבו יוכלו לספק פתרונות מהירים לכל צורך.
2. למרות שעבר זמן מאז השקת הפלטפורמה, לא כל התוספים שהושקו למג'נטו 1 עברו התאמה למג'נטו 2. כתוצאה מכך, היצע התוספים המוכנים לשימוש הינו נמוך יותר בשלב זה, ואילו הפורומים המקצועיים רק מתחילים להתמלא בארסנל של פתרונות מגוונים למערכת.
  

אילו תוספים צריך במג'נטו 2?

בטח תשמחו לגלות, כי חלק נכבד מהתוספים הפופולריים של מג'נטו 1 מגיעים מוטמעים באופן מובנה כחלק אינטגרלי במערכת החדשה- Magento 2. לדוגמא- עדכון עגלת הרכישה באופן אוטומטי מתוך דפי האתר ללא צורך במעבר לעמוד הסל, יצירת מוצרים מורכבים לפי פרמטרים שונים (כגון צבע ומידה)- כעת ניתנים לשימוש בלחיצת כפתור במערכת הניהול. כפי שציינו לעיל, לא כל התוספים שפותחו למג'נטו 1, עברו התאמה לפלטפורמה החדשה- אך כבר ישנו בנק תוספים מרשים, והפיתוחים החדשים מוכווני מג'נטו 2.

בשונה מהעברת הקטלוג או נתוני לקוחות למערכת החדשה,  לא ניתן להעביר את התוספים הקיימים, על כן יש צורך להטמיע את הגרסאות המותאמות שלהם או לפתח אותם מאפס. לפני פיתוח האתר, יש לבצע רישום מדויק של התוספים ששימשו אתכם בחנות הקודמת שלכם ו/או אלה שאתם מעוניינים שיהיו במערכת החדשה. מפתחי האתר ידאגו לחבר תוספים קיימים, להציע לכם חלופות או לפתח אותם עבורכם.

magento 2 extensions

האם הגולשים ירגישו בהבדל?

כן.

מבחינה ויזואלית, יתכן ולא תרגישו בשינוי דרסטי, במיוחד בהשוואה לגרסאות האחרונות של מג'נטו  1. עם זאת, תבניות העיצוב של מג'נטו 2 הן חדשניות יותר כבר בצורתן הבסיסית ומצריכות פחות התאמות ויזואליות לחווית גלישה טובה. ההבדל המשמעותי ניכר בחווית השימוש באתר מבחינת מהירות הגלישה, הפונקציונליות שלו וUX משודרג, המקל על תהליך הרכישה ומשפר את אחוזי ההמרה, לדוגמא:

   – אפשרות דיפולטיבית של רכישה כאורח, ללא צורך בתהליך הרשמה ארוך.
   – סיכום הזמנה המלווה את הגולש לאורך כל תהליך הרכישה.
   – חישוב אוטומטי של מחיר המשלוח לאחר הזנת הפרטים הנדרשים.
   – מודולים המקלים על הניווט באתר, והפתעות רבות נוספות.

 

לסיכום, נראה שמוצדק לעצור ולהוריד את הכובע בפני החבר'ה שאחראים על איפיון ופיתוח המערכת. נראה כי הושקעה מחשבה רבה הן ב-Front-end  והן ב-Back end , במטרה לקחת את עולם המסחר האלקטרוני צעד אחד קדימה.
כשיעורי בית, נשאיר לכם את חישובי העלות-תועלת ונחזק אתכם בכל החלטה שתקבלו 🙂

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *