עשרת הטרנדים החמים למיתוג ושיווק דיגיטלי בשנת 2015 – לגזור ולעקוב

1. התשלומים באינטרנט והמדיה החברתית יוצרים יזמים מסוג חדש שפועלים בכפר הגלובלי.

השימוש בשירותי תשלום מקוונים כדוגמת paypal  או תשלומים בשימוש במכשירים הסלולריים כדוגמת apple pay  יחד עם החופש הגדול במידע ובתוכן יוצרים עולם חדש בו ניתן לדלג מעל משוכת המכירות המקומיות הישר למכירות בינלאומיות בתוך מספר ימים ולעתים גם במספר שעות במידה והמוצר ויראלי ומבוקש.

2. המשך גידול בהתמוטטויות של מותגים וותיקים ברשתות המדיה החברתית 

בעוד שיזמים צעירים ומותגים חדשים קמים בעזרת התקשורת הישירה ברשתות החברתיות ובהרגשה של אותנטיות בגלל האינטראקציה עם הקונים הרי שהמותגים הוותיקים והמסורבלים סובלים יותר ויותר מביקורות שליליות ומטענות שונות על גבי רשתות כגון "טוויטר" "אינסטגראם" "פינטרסט" וחווים פגיעה משמעותית בערכו של המותג , הגישה של הלקוחות למידע אינסופי מציף את הטעויות הקטנות ביותר וכל מעידה יכולה להיות הרת גורל ומשמעותית במיוחד עבור חברות הענק.

3. האצבעות שלנו מחליפות את העכבר המסורתי

ההרגל שלנו לעשות שימוש בעכבר על מנת להקליק על מוצרים או על פרסומות לצד השימוש בו לניווט על גבי עמודי נחיתה ואתרים הולך להשתנות כאשר מותגים מודרניים עובדים על גלילה במקום הקלקה וזאת על מנת לגרום לאינטראקציה של הגולש בעמוד ולמרות שעדיין נעשה שימוש בעכבר האצבעות שלנו יעבדו הרבה יותר.

4. המסך הקטן במכשירים הסלולריים הופך למסך החשוב מכולם

התוכן , העיצוב , קידום המכירות , האתרים ועמודי הנחיתה כולם יעברו התאמות מלאות למכשירים הסלולריים מתוך הבנה שהסלולרי הופך לכלי המשמעותי ביותר כיום לצריכה של תוכן ואינפורמציה ולכן המשמעות מסך זה הופכת לגדולה עוד יותר.

5. העיתונות האזרחית ברשתות החברתיות הופכת לעיתונות החדשה

עד היום העיתונות המסורתית על כל הסוגים שבה זכתה למעמד של אמון מצד הצרכנים,  בשנת 2015 האמון בהם יוסט ויועבר לדיווחים אזרחיים שמועברים במהירות אדירה ברשתות המדיה החברתית ותיווצר עדיפות לתוכן לא ערוך ואותנטי על פני התקשורת המסורתית שלא תוכל לעמוד בקצב הדיווחים האמינים מהשטח ומעמדה יפגע נואשות.

6. ספות הפסיכולוגים מוחלפות על ידי אנליסטים העוסקים בניתוח וחיזוי התנהגות הגולשים

רשתות השיווק והחנויות יסמכו יותר על מידע חזוי של התנהגות צרכנים כדי לבצע החלטות משמעותיות כפי שלא עשו בעבר , כאשר מקבלי החלטות יבואו לקבל החלטה משמעותית הייעוץ עם הפסיכולוגים יוחלף באנליסטים העוסקים בניתוח וחיזוי התנהגות הצרכנים והם ינצלו את מאגרי המידע הגדולים שנאספים בכל יום כדי לחזות את האופן בו הצרכן עתיד לפעול מרמת המגזרים ועד לרמת האדם היחיד.

7. בשנים האחרונות "פחות זה יותר" מקבל משמעות חדשה.

התוכן השיווקי של השנים הקרובות יהונדס מחדש כדי להתאים לגדלים משתנים של מסכים וכן להתאים במדויק למסכים קטנים של מכשירים סלולריים ולצורך ביצועים טובים בשלל מסכים יעשה שימוש בפחות טקסט ויותר גרפיקה כדי לשמור על חווית משתמש טובה.

8. הצורך בתכנים אותנטיים גובר על ההנאה מתוכן ערוך ואסתטי.

בעוד בשנים האחרונות אנשי שיווק ומקדמי אתרים עושים שימושים במערכות ליצירת תוכן אוטומטי או משוכפל דווקא הצורך בתוכן אותנטי הופך למשמעותי יותר , המשתמש הממוצע עתיד להסתכל יותר ויותר על הביקורות האמתיות של הגולשים ופחות על טקסטים ערוכים שנכתבו על ידי נותן השירות או משווק המוצר , תוכן זה יכיל קישור לאדם אמיתי ברשתות המדיה החברתית לצד ביקורת אמיתית שעונה על הצרכים של הגולש , דברים כגון דירוגים ואחריות היצרן לצד תגובות המתארות את המוצר והאופן שבה הוא פעול יהפכו לבעלי משקל גדול בביצוע ההחלטה על הרכישה של המוצר או השירות.

9. הפרטיות כבר איננה וכך גם הציפיות של הגולש

אתרים כיום אוספים מידע רב יותר מאי פעם על הצרכנים שלהם , מידע זה הנקרה "ביג דאטא" נאגר לשימוש אנליסטים לחיזוי התנהגות הגולש אך עם השנים ככל שפריצות למאגרים אילו הופכים לנפוצים יותר ויותר , הציפייה של הגולש לאנונימיות תוחלף בציפייה הגיונית יותר לשמירה על בטחון המידע שנאגר עליו.

10. העמוד הראשון בגוגל הוא הרושם הראשוני החדש של הגולש

עם הזמן חברות , צרכנים , קונים ואנשים רגילים יאמינו באופן מיידי לתוצאות החיפוש שמתקבלות בעמוד הראשון בגוגל ובעצם הרושם הראשוני של כל אדם או חברה מתרחש און ליין ומתבצע בפועל עוד קודם למפגש אמיתי עם האדם או המוצר , לכן חברות ואנשים פרטיים יצטרכו להיות עם היד על הדופק באופן תמידי ויצטרכו לעקוב במרץ אחר פרסומים וידיעות אודותיהם ברחבי רשתות המדיה החברתית.

Top-10-Trends-Digital-Marketing-Branding-2015_By-Gal-Borenstein_BorensteinGroup
עשרת הטרנדים הגדולים

by Gal Borenstein

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *