10 דברים על מג'נטו לבעלי חנויות

אנחנו יודעים שבעלי חנויות רבים עובדים עם מערכות מיושנות ובעלי חנויות שרוצים לפתוח חנות מקוונת אף הם יודעים שמג'נטו היא מערכת מצוינת אבל חסרים להם פרטים לגבי מגנטו כדי להחליט ולכן החלטנו להציג בפניכם כמה דברים על מג'נטו לבעלי חנויות כלומר בפניה ישירה לצרכים של בעלי חנויות פוטנציאלים.

אמנם מג'נטו נראה כפלטפורמה קשה לניהול בגלל עודף אפשרויות – אך היא לא.

אח החששות של בעלי חנויות ממעבר לשימוש במג'נטו נמצא דווקא בצורך בלימוד של מערכת חדשה ובהכוונה של כל  האנשים שנוגעים באתר באופן יום יומי כך שגם הם יוכלו לעזור בניהול החנות , זה נכון שיש כמות גדולה מאוד של אפשרויות שלא כולן קלות לקליטה אך כל מה שנדרש לניהול חנות בפועל ניתן לקלוט בתוך פרק זמן קצר במיוחד וזה לא נורא כפי שזה נשמע כך שהוספת פרטים , צפייה בהזמנות ויצירת קשר עם הלקוחות כלל אינם מסובכות.

רבים מבעלי החנויות מסתבכים דווקא כאשר הם נאבדים בשלל האפשרויות המתקדמות שיש למערכת מג'נטו להציע , אמנם אפשרויות אלו יכולות לשפר ביצועים באתר ולעזור לכם להגדיר שדות חדשים במוצרים או הגדרות למכירה וקופונים אך הן לא הכרחיים לתקופה הראשונה בה אתם רק מסתגלים לעבוד על כלי הבסיס של המערכת ועם הזמן כל שאר האפשרויות יראו לכם כטבעים לחלוטין , בנוסף משך פיתוח ממוצע למג'נטו אורך כשלשה חודשים ולכן תוכלו ללמוד בסרטונים ביוטיוב ובקהילת מג'נטו כל מה שאתם תרצו לדעת אם זאת ניתן גם להסתיר את כל האפשרויות שלא שימושיות עבורכם ובכך לפתור את בעיית עודף האפשרויות וליהנות ממערכת ניהול נקייה ומסודרת.

התקנת תוספים במג'נטו זה כיף , אך הימנעו מכך ותחסכו לעצמם שלל בעיות.

בעלי חנויות באינטרנט נוטים להתבלבל ולהתקין תוספים דרך אפשרות Magento Connect שניתנת לשימוש עם אלפי תוספים שניתנים בחינם , ישנה בעיה שחוזרת על עצמה בכל פעם מחדש בה האתר כולו מתחיל לחרוק ובמקרים גרועים עוד יותר כלל לא עובד מאחר ותוספים מצריכים התקנה מסודרת ולרוב מופעלים עוד בשלבי הקמת האתר ולמרות שנראה קל להתקין תוספים עצמאית יש צורך בידע מסוים כדי לבצע התקנה מוצלחת.

התקנה של תוספים דרך פאנל הניהול נראים כפשוטים כפי שכולם רגילים בוורדפרס אבל האמת היא שמומלץ להתקין באמצעות מתכנת מוסמך שיעלה את הקבצים לשרת באופן ידני ויחבר את הכלים הנדרשים שלב אחר שלב כך שבאגים רבים נמנעים וקבצים חדשים לא פוגעים באתר כולו , בעיה נוספת שמתכנת יכול לראות נמצאת ביכולות של תבנית העיצוב שבחרתם. תבנית שמתוכננת להתמודד עם כללים מוגדרים יכולה להתפרק במידה והתקנתם תוסף שפורץ את מבנה העיצוב וזאת עוד לפני שעסקנו באתרים מותאמים למובייל שמסובכים עוד יותר.

מג'נטו יכול לפעול במהירות רבה. 

מג'נטו נחשבת למערכת שפועלת באופן איטי ביחס לשאר המערכות , ישנם טענות רבות על העובדה שמג'נטו נטענת לאט ומעבר בין דפים פוגע בחוויית המשתמש , מערכת מגנטו אכן כבדה אך אם תפתחו את האתר דרך חברת פיתוח מוסמכת תגלו שיש דרכים רבות שבהם ניתן לשפר ביצועים ולהפוך את האתר למהיר לא פחות ממערכות אחרות. שימוש בשרתים חזקים למג'נטו אף הם יכולים לסייע בזמן טעינה סביר בהחלט.

מג'נטו היא מערכת קוד פתוח וניתן להביא את הגרסה החינמית לדומה למגנטו פרימיום.

ישנם 2 סוגי מג'נטו : הראשונה Magento Community חינמית ופתוחה לציבור הרחב והשנייה Magento Enterprise נחשבת כמג'נטו פרימיום ועל שימוש בה תדרשו לשלם 18,500$ בשנה כלומר מעט מעל 70,000 שקל בכל שנה והמחיר מתייקר בכל מספר שנים , בפועל אין הצדקה לבחור בMagento Enterprise מאחר ואין מספיק יתרונות ואילו שבאמת שווים לאט לאט נוספים לגרסה החינמית. ישנם אלפי תוספי מג'נטו שהופכים את ההבדל בין הגרסאות לשקוף עד לא קיים ובמידה ופיתחתם את האתר שלכם דרך חברה מקצועית לא יחסכו מכם דבר.

מג'נטו שידועה ברמת האבטחה הטובה מאוד שלה נותנת שירות מיוחד לבעלי גרסת הפרימיום ולכן זו עדיין משתלמת מאוד לבעלי חברות גדולות הרוצות ליהנות מבטחון מוגבר וכמובן לזכות בתמיכה המיוחדת של החברה עצמה אך לאדם הפשוט כלל אין צורך במג'נטו פרימיום.

מג'נטו יכולה וגודלת עם התרחבות העסק לאורך זמן.

מערכת זו רוויה באפשרויות וגמישה מאוד ביכולותיה כך שביכולתה להתמודד מצוין עם עסקים קטנים שמוכרים עשרות בודדות של מוצרים וגם עם חברות שמוכרות אלפי מוצרים כלומר ניתן להתפתח ולגדול על פלטפורמת מג'נטו ללא בעיה , ניתן ליצור תכונות מערכת ככל העולה על רוחכם ולכן כאשר תתפתחו ותמכרו יותר תוכלו לפלח ולקטלג את המוצרים שלכם בווריאציות שונות כך שכולם יזכו לחשיפה , אמנם ההשקעה הראשונית גדולה ביחס למערכות חנויות אחרות אך כאשר תוכלו להתפתח ללא דאגות תבינו עד כמה היא חסכונית בעוד כולם נדרשים לאתר חדש בכל שנתיים תוכלו להתמודד מצוין ללא שדרוג או כל פיתוח נוסף.

עיצוב מותאם אישית למג'נטו בהחלט אפשרי.

רוב מערכות קוד פתוח מאפשרות כמעט הכל אך כשמגיע לעבודה על תבניות עיצוב כולם מוגבלים ברמה זו או אחרת ופריצה של התבנית הקבועה יכולה להיות הרסנית , בוורדפרס רק בשנים האחרונות גילו איך לפתח את המערכת לכיוונים חדשים לאחר שנים של עבודה בתוך מסגרת הכוללת הגבלות רבות , במג'נטו אם זאת מיומה הראשון ניתן לבצע ככל העולה על רוחכם ולבנות תבנית מג'נטו מותאמת אישית לצרכים שלכם , מבנה המגנטו כל כך מתקדם ביכולותיו שכלל לא משנה איך האתר נראה ללקוחות המערכת עובדת נהדר וניתן לעצב אותה בצורות רבות.

רוצים להכניס את החנות שלכם לבית של עוד לקוחות ?
רוצים להכניס את החנות שלכם לבית של עוד לקוחות ?

מערכת מג'נטו טובה אך ורק ברמה של המתכנתים שפיתחו אותה.

ניתן לקרוא בכל רחבי הרשת תלונות כמו "מג'נטו לא עובד טוב" "מג'נטו איטי" "מג'נטו אינו עומד בהבטחות" והאמת היא שתלונות אילו לרוב מוצדקות אך לא באשמת המערכת אלא בגלל רמת הפיתוח בה המערכת נבנתה , כיום רק בעלי מקצוע שמוסמכים על ידי מגנטו העולמית יכולים להתחייב שהם מספקים את מלוא המערכת כפי שמובטח ואחרים יתקשו לספק מענה מושלם לציפיות מאחר וכאשר הם נדרשים לשינויים מערכתיים התקלות שבהם הם נתקלים גורמים לקיצורי דרך וקומבינות שפוגעות באתר כולו.

פיתוח מג'נטו על ידי חברות מוסמכות לרוב מסתיים עם לקוחות מרוצים ומכירות גבוהות במיוחד. למרות זאת בניית אתר היא רק אבן דרך אחת מתהליך ארוך יותר לקראת ההצלחה ויש לבצע שיווק מכירות ועוד פעולות רבות ומאתגרות.

מג'נטו נבנתה במיוחד עבור מנהלי חנויות באינטרנט.

כאשר בנו את המערכת היה מי שהבין היטב לצרכים של מנהלי החנויות ומגוון האפשרויות הבסיסיות שמגיעות עם מערכת מג'נטו נקייה יענו על הצרכים המלאים של בעל חנות ממוצעת ואם זאת ניתן להוסיף תוספי מג'נטו שישפרו חלק מהתהליכים עוד יותר , היכולת לנהל את עמוד הבית עם מוצרים נבחרים ועם מבחר תמונות משתנות לצד מקדמי מכירות וסידור מוצרים נוח יוצרים מכלול משלים לקונה ובמקביל בעל החנות מקבל את התנאים הטבעיים עימם הוא נדרש לעבוד כדי למכור כמה שיותר וזה כולל יכולת אוטומטית ליצירת דוחות להזמנות , למשלוחים וכוללים את כל תנאי המיסוי וכו.

בעוד אם אתם מעוניינים לפתח חנות מקוונת מאפס תצטרכו לחכות כמה שנים עד שהמערכת תהיה מוכנה ובשימוש בכלים אחרים תדרשו להתאמות רחבות מצד מתכנתים שיוסיפו לכם את מבחר הכלים שנדרשים לכם , במגנטו הכל מגיע מובנה במערכת ולמרות שיש כאלו שיבקשו עוד יותר ולכן הם עושים שימוש בתוספים כלל אין צורך בהם במידה והפעילות שלכם נורמטיבית בקנה מידה של מדינה או אפילו במכירות עולמיות , מגיעים אלינו אנשים שעושים שימוש במערכת כמערת מכר על פלטפורמות כמו איביי אמאזון ועוד וגם להם יש פתרונות יחסית פשוטים שנשענים על כלי הניהול המיוחדים של מגנטו.

השתמשתם במג'נטו פרימיום או רוצים לשדרג אליו ? זה תמיד אפשרי.

ישנם מערכות שמחייבות אתכם בבחירה במסלול בתחילת הדרך ולאחר מכן לא תוכלו לעשות שינויים רבים. ניתן לעשות שדרוג למג'נטו לפרימיום או לשנמך את מג'נטו פרימיום למערכת החינמית בכל שלב כך שאתם לא כבולים למסלול מסוים. תבנית העיצוב למג'נטו פרימיום ולגרסה החינמית זהות לחלוטין ולמעט כלים נוספים ותמיכה ההבדלים בין השתיים כלל לא חזותיים , השורה התחתונה – קחו מג'נטו ותזכו לשקט נפשי ולכל כלי הניהול שנדרשים לכם.

אז למה דווקא מג'נטו לבעלי חנויות ? פשוט כי מערכת זו נוצרה עבורכם !

אנחנו בגירית מוסמכים לעבוד על גרסאות פרימיום השונות , המתכנתים שלנו עברו את ההסמכה המלאה של מג'נטו העולמית וידעו להתמודד עם כל בעיה או תקלה שעולה במהלך בניית אתר מג'נטו ולפתור אותה ללא פגיעה במערכת עצמה.

בניית אתר מג'נטו בחברה מוסמכת

magento store building

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *