מג'נטו- השוואה בין Enterprise Edition ל Community Edition

לקוחות רבים שואלים אותנו על ההבדלים בין גרסאות מג'נטו ומתקשים לבחור את הגרסה הנכונה עבורם. הנטייה של מרבית לקוחותינו היא לבחור בגרסה החינמית, הרבה פעמים זו גם הגרסה המתאימה ביותר, אין מה לעשות, הכסף מדבר והגרסה החינמית בהחלט מציעה מספיק מאפיינים ופונקציונאליות לניהול חנויות וירטואליות מתקדם ומצליח.

אולם חשוב להכיר בהבדלים בין הגרסאות בכדי לקבל החלטה מושכלת ונכונה. לא כל העסקים יכולים להשתמש בגרסה החינמית וחייבים לרכוש בתשלום (לא מועט) את ה Enterprise edition.

ריכזנו עבורכם הבדלים בין מאפיינים מרכזיים של מג'נטו Community Edition  למג'נטו Enterprise Edition וגם בסוף הוספנו כמה נקודות שיעזרו לכם להחליט.

עלות

Community Edition היא גרסה חינמית וזה אולי המאפיין החזק ביותר של הגרסה. כל מפתח או אדם שבקיא בקוד וטכנולוגיה יכול להוריד אותה ולעשות את השינויים המותאמים לו אישית בכדי לענות על הדרישות הספציפיות של החנות. המערכת עצמה חכמה מאוד ומאפשרת גמישות מירבית ולכן גם הפתרון שמציעה מג'נטו כמו שהוא, הוא נפלא.

לעומת הגרסה החינמית, ה- Enterprise Edition מציעה פיתוחים מתקדמים יותר, שירות לקוחות ותמיכה אישית, ביצוע שינויים בפונקציונאליות ועוד. לא כל קמעונאי יכול להסתפק בתכונות אותן מספקת הגרסה החינמית אולם העלות של  מהדורת ה- Enterprise מתחילה ב 15,500$ לשנה.

למידע נוסף על magento community edition

למידע נוסף על Magento Enterprise Edition

אבטחה

רמת האבטחה בגרסה החינמית לא מתאימה למוסדות הדורשים רמת אבטחה גבוהה במיוחד של אבטחה כגון בנקים וחברות אשראי.

בגרסת הפרימיום של Enterprise Edition ניתן למצוא פיצ'רים מתקדמים של אבטחה שיענו על צרכי חברות מן הסוג המצוין לעיל.

ביצועים

Community Edition היא גרסה גמישה, מתקדמת בעלת מאפיינים ותוספים שעונים על כל צורך עסקי של מנהלי חנויות on/offline, אולם ישנן קמעונאים שאינם יכולים להסתפק במודולים שמציעה המערכת החינמית ובתוספיה, או שהם דורשים שינויים פונקציונליים, או שהם פשוט חייבים תמיכה בעזרת מענה אנושי.

פונקציונליות– 

לגרסת- Community Edition וגרסת  Enterprise Edition אותה ליבת מערכת  אולם הגרסה בתשלום מציעה פיצ'רים מתקדמים יותר הכוללים: הצעת הטבות לפי קהלים מפולחים, הצבת מחירי מינימום למוצרים, קטלוג מתקדם ומערכת ניהול תוכן משופרת, תכנת מרכז שירות שמלווה גולשים ומסייע בתהליכי רכישה, כמו כן גרסת ה Enterprise מאפשרת את שחזור תוכן ושחזור האתר לפי תאריכים.

 כיצד לבחור את הגרסה המתאימה עבורך?

כשמדובר במג'נטו, גם ה Community Edition וגם ה Enterprise מהוות פלטפורמת E commerce מתקדמות ובעלות ערך רב לתפעול עסקי של חנויות וירטואליות.

בחירה מבין השתיים יכולה להיות מבלבלת ולכן חשוב לעשות חישוב של:  עלות מול, מה שהמערכת מאפשרת לך מבחינת ביצועים, מול צרכי אבטחה של העסק, מול פונקציונליות (איך המערכת מאפשרת לך להגיע לביצועים).

כמובן שהגרסה החינמית מושכת יותר ונתפסת ככלכלית יותר, אולם עסקים שמתכוונים לקחת את ניהול החנות ותפעולה לרמה גבוהה צריכים להשקיע בגרסת פרימיום כמו

Edition  EnterpriseMagento.  בחירה בגרסה המתקדמת על מאפיינה השונים, יכולה לגרום לצמיחה הרצויה לעסק.

חשוב מאוד למפות את דרישות העסק מראש ואת התכניות שלכם לעתיד ורק לאחר מכן לבחור גרסה. (למדו עוד על התוספים של הגרסה החינמית, לפני שאתם בוחרים)

לסיכום-

תכנון והערכה זהירים הם הצעדים החיוניים ביותר הנחוצים בכדי לבחור במערכת הנכונה.

זכרו כי Magento Enterprise Edition עולה סכום מכובד ביותר של כסף, אולם אין בכוונת מג'נטו להוסיף את המאפיינים של הגרסה המתקדמת לגרסה החינמית, קחו זאת בחשבון.

חשוב גם להוסיף שלגרסה בתשלום יש כל מה שחנות וירטואלית צריכה כדי להתנהל בצורה הנכונה, ברמה הגבוהה ביותר. מצד שני, הגרסה החינמית מציעה מאפיינים ותוספים חיוניים מאוד ובעלי ערך ניהולי גדול.

בכל מקרה אפשר לומר שמג'נטו, לא משנה איזו גרסה תבחרו, היא בחירה חכמה וטובה עבור העסק שלכם.

לדוגמאות של אתרי מגנטו שבנינו לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *