6 טרנדים בעיצוב אתרים לשנת 2015

הטרנדים המובילים בעולם העיצוב בשנת 2014 כללו: עיצוב שטוח, רקע וידאו גדול לאתר ועיצוב רספונסיבי שנהיה אחד מהדברים ההכרחיים לכל אתר. אז מה מצפה לנו השנה? מה חשוב שנדע בתור מעצבים ובעלי אתרים? הנה 6 טרנדים בעיצוב אתרים לשנת 2015:

  1. כפתורים חלולים
    באנגלית הם נקראים "ghost buttons" – בדומה לרוחי רפאים שעמודות בפינה, כפתורים אלה לא אמורים להסיח את דעתך, אלא רק למשוך את תשומת ליבך בצורה עדינה. כפתורים אלה ממשיכים את הטרנד המנימליסטי, הם מסוגננים, אלגנטים ועם רולאובר עדין שממלא את החלל הריק הם תענוג לעיניים.
    כפתורים אלה באים בד"כ הכי טוב על תמונת רקע גדולה, אין לי ספק שנראה עוד ועוד כפתורים כאלה בשנה הקרובה.

כפתור חלול בעיצוב גרפי

כפתור חלול עיצוב אתרים

2. טיפוגרפיה גדולה
טיפוגרפיה משפיעה מאוד על השימושיות ואסתטיקה של האתר. זהו גם אחד מאמצעי העברת מסר של האתר. בשנת 2015 אנו רואים יותר גופנים גדולים, מודגשים, מסוגננים להם נותנים משקל גדול­ באתר (תרתי משמע).

טיפוגרפיה גדולה בעיצוב גרפי

 

טיפוגרפיה גדולה בעיצוב גרפי

3. לא צריך קו!
בהמון אתרים משתמשים באלמנטים כמו: תיבות, מסגרות, צורות וקוי הפרדה המשמים לפצל את התוכן של הדף ולעשות סדר בעין לגולש באתר. מגמה נפוצה כיום היא להסיר כל קו. לא צריך קווים. זוהי גישה מנימליסטית, שלא כל אחד מתחבר אלייה אבל היא מאוד מעניינת.

קווים בעיצוב גרפי

4. גריד קוביות
מאז Pinterest, מעצבי האינטרנט ממשיכים עם פריסות העמוד בצורת רשת. פריסת הרשת יוצרת חווית משתמש נהדרת, מגרה את הגולש להמשיך ולגלול למטה ומאפשרת להציג בקלות כל פריט בצורה מובנית והגיונית. מבנה זה של עמודים עובד בצורה ידידותית עם עיצוב רספונסיבי ואין ספק שנראה ממנו עוד בהמשך.

גריד קוביות בעיצוב גרפי

5. גלילה IN לחיצה Out
גלילה בדפי האינטרנט היא הרבה יותר מהירה מאשר לחיצה. גלילה עוזרת לנו להעביר כמויות עצומות של מידע מבלי להאט את החווית המשתמש, זה דינאמי, זו פעולה בלתי מחייבת שדורשת קצת מחשבה וזה מושלם עבור דפי אינטרנט שבהם המטרה היא לספר סיפור. סיפור סיפורים.

גלילה באתרים

 

גלילה ולחיצה בכפתור עיצוב אתרים6. אתרים מפוצלים
לא ברור עד כמה הטרנד הזה יחזיק מעמד ועוד כמה הוא נוח ממשקית, אבל הוא בהחלט מגניב!
אתרים מפוצלים בצורה אנכית, מביאים איתם סגנון עיצוב מפתיע ולא רגיל.

אתרים מפוצלים

אתרים מפוצלים עיצוב גרפי

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *