חדשות עולם החיפוש – יאנדקס – גוגל – בינג

חדשות עולם החיפוש לשבוע 19.4 :
לאחר שחברת גוגל יצאה בהכרזה שכל אתר שאינו מותאם למובייל יעלם מתוצאות החיפוש ולקראת יום שלישי ה21.4 בו העדכון נכנס לתוקף רבים נמצאים בפניקה מאחר ולרוב עדכונים אילו מגיעים יחד עם עוד עדכונים שאנחנו לא נדע עליהם דבר עד שנרגיש אותם בביצועי האתר , השבוע גוגל מציגה את השינויים באופן ההצגה של תוצאות החיפוש כאשר הן מתבצעות במובייל כאשר את שורת הURL הנצחית תחליף ניווט האתר למיקום המאמר בצורה דומה לפירורי לחם ובהתבססות עליו ובמילים אחרות שם הדומיין שלכם כבר לא רלוונטי אלא התוכן אותו אתם מציגים!

לפני השינוי
לפני השינוי
לאחר השינוי
לאחר השינוי

כדי לעבור עדכון זה בשלום עליכם לתכנן את כל המידע באתר פחות או יותר מחדש כך שיתאים לתכונות אותם אתם מקדמים , עליכם להגדיר לגוגל בדיוק מהו השם החדש של האתר שלכם שיחליף את כתובת הדומיין.

עליכם לבצע התאמות של פירורי הלחם באתר כך שיתאימו למוצר או לשירות המרכזי אותו אתם מוכרים כלומר אם הסתמכתם עד היום רק על שם האתר ועל כתובת האתר כדאי לכם לשים לב לכך שהמשמעות של חלקים אילו יורדים משמעותית בימים הקרובים.

כך נראים עדכוני גוגל החדשים >

מוכנים לעוד? יש סבירות רבה שבקרוב גוגל כלל לא תאפשר לכם לבחור את הכותרת למאמר או במילים אחרות אתם ברמה מסוימת מאבדים יכולת להשפיע על הנראות שלכם בגוגל ברגע שנלקחים מכם היכולת לעבוד על בסיס כותרת האתר ולכן מומלץ להיערך בהתאם על ידי הגדרת האתר כפי שאתם רוצים שהוא יוצג בגוגל וזאת עושים על ידי בניית היררכיה מסודרת גם באתרי מכירות כדוגמת מג'נטו או וורדפרס.

גוגל מנסה לספר את חווית החיפוש הנוחה והמשתלמת ביורת עבור הגולשים בה ולכן היא בוחרת אט אט להציג פחות ממה שייעדתם לה ויותר ממה שהחיפוש מכיל כלומר עבודת SEO בעולם החדש תכלול בעיקר בנייה נכונה של מערכות ויצירת מענה מדויק לצורכיהם של הגולשים.

כבר כיום גוגל לעתים בוחרת להציג את כותרת H1 באתר על פני הכותרת שהגדרתם במקרים בהם היא מתארת טוב יותר את התוכן שיצרתם , לעתים רחוקות גוגל מסוגלת גם לערוך את סדר המילים בכותרת או בטקסט כך שיופיע בתוצאות החיפוש הנכונות ולפעמים גוגל גם תבחר להוסיף את שם המותג שלכם לתוצאות החיפוש גם אם כלל לא הוספתם אותה כדי שהתוצאה תראה טוב יותר אך עכשיו היא מעלה דרגה ומתקדמת שלב נוסף אל עבר תוצאות חיפוש אורגניות המבוססות על תוכן על פני כותרת עמוד.

– יש לנו יכולת מוגבלת לשלוט בנראות האתר על ידי שימוש ב schema.org כדי לראות איך אנחנו נופיע בתוצאות החיפוש
– כדי לשלוט בשם האתר באתרי מג'נטו עליכם לערוך את אזור השם בקבצי JSON.


בעוד גוגל הולכת והופכת לפחות תלויה בגחמות של בעלי אתרים ולמניפולציות של קידום אתרים הרי יאנדקס מנוע החיפוש הגדול ביותר ברוסיה שמחזיק בארסנל כלים ברמה דומה לגוגל בוחרים להכריז על שובם של הקישורים כאשר לא רק שהם חוזרים למדוד קישורים כחלק משמעותי מערכו של עמוד ואתר אלא הולכים לתת לבניית קישורים ערך גבוהה אף יותר ממקודם , יאנדקס עושה זאת לאחר שמספר הקישורים הממומנים ירד ב16% בלבד מאז ההכרזה הקודמת על ביטול ערך הקישורים.

מאחר וגם יאנדקס הרוסית מבינה שקישורים ממומנים שאינם רלוונטיים כלל לא עוזרים בחישוב הפקטור הם מכינים סט כלים שלילי לאילו שיעשו קישורים מלאכותיים ואתריםשעוסקים במלאכת בניית קישורים שאינם מועילים יסבלו מסנקציות שונות – עדכון זה יצא לפועל באזור חודש מאי.


לאחר 6 שנים בהם יאהו ובינג של מייקרוסופט משלבות ידיים ומשלבות כלי חיפוש מנוע החיפוש בינג צמח לכדי 20% מסך החיפושים בארצות הברית ומהווה נתון גבוהה יחסית למנוע החיפוש שסובל שנים מדשדוש עצבני , החברות חידשו בימים האחרונים את ההסכם ביניהם כך שהם מתעדות להמשיך ולשלב כוחות גם בשנים הקרובות ולמרות זאת ההסכם מעט שונה הפעם כאשר ליאהו יש מעט יותר כוח כאשר ההסכם אינו אקסקלוסיבי כלומר יאהו יכולה לעשות שימוש במנוע חיפוש אחר במובייל או במחשב הנייח לצד שימוש בפרסומות של חברות אחרות.

החלוקה בין החברות עומדת בכך שבינג תמשיך לנהל את המלחמה על פרסומות בינג ברחבי הרשת כאשר יאהו תלחם על מערכת הפרסומות החדשה Gemini והם מאפשרות זו לזו להציג פרסומות משני החברות באותם אתרים (גוגל אדסנס אינה מאפשרת פרסום יחד עם חברות אחרות באתרים) בשני החברות מאמינים שהתחרות יחד עם העבודה ההדוקה ביניהם תגדיל את סך המכירות ותשפר את יכולת המיקוח שלהם מול הענק הבלתי מנוצח גוגל.


עוד עדכון לבעלי אפליקציות שרוצים להופיע בתוצאות החיפוש , גוגל מאפשרת כיום להציג תוצאות חיפוש מתוך אפליקציות (נכון לעכשיו רק באנדרואיד) דרך App Indexing כלי חדש של גוגל בו עושים שימוש כבר אלפי אפליקציות ומעל 30 ביליון עמודים נסרקו בצורה זו , למה זה חדשות? כי מעכשיו לא רק גוגל יכיר את הביצועים שלכם באפליקציה אלא גם כל החיפושים במנוע החיפוש יעלו תוצאות מתוך אפליקציות עם תמונת האפליקציה שלכם בצד , כלומר אולי בפעם הראשונה יהיה אפשרי לקדם אפליקציה דרך גוגל בצורה נוחה יותר.

google app indexing הדבר הבא בתוצאות החיפוש בגוגל
google app indexing הדבר הבא בתוצאות החיפוש בגוגל

מה זה כולל? יהיו תוצאות חיפוש הכוללות טקסט , תמונה ואפשרות להורדת האפליקציה. כאשר אדם יבחר להוריד את האפליקציה מחנות האפליקציות של גוגל הוא יוכל להמשיך לקרוא את המאמר מהמקום בו הוא עצר כלומר יגיע ישירות לתוצאת החיפוש במחשב. הערכות מדברות על כך שבעתיד הלא רחוק בעלות על אפליקציה תואמת לאתר אינטרנט תשפיע ממשית על דירוג האתר בכלל תוצאות החיפוש בדומה למהלך שגוגל עושה כיום עם הדחיפה של העסקים לעולם המובייל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *