הכי ויראלי: האתרים עם הסרטונים הכי נצפים

ויראלי זה השחור החדש: היום לא מספיק להיות מעניין, צריך להיות "הכי ויראלי" – הכי משותף, הכי מדובר, הכי מטוקבק. צריך לייצר עניין חזק בקרב מספר גדול ככל האפשר של גולשים. הויראליות הפכה לאחת השיטות הכי מבוקשות, ועם זאת הכי מסובכות, בפרסום. בדיוק כמו שלא ניתן לדעת במדויק איזה מוצר יצליח ואיזה ייכשל, קשה לצפות מה יהפוך לויראלי ומה לא. ההבדל בין מוצר רגיל ל'מוצר' ויראלי היא פרק הזמן בו נבחנת הצלחת המוצר – הצלחה של מוצר 'ויראלי' נקבעת במהירות.

במאמר שכתבתי הסברתי את חשיבות השיווק בוידאו ולמה כדאי לכל עסק להשתמש בו – בעזרת תכני וידאו אפשר לייצר עניין ולמשוך את הלקוח. שיווק אפקטיבי באמצעות וידאו מחזק את הקשר האישי עם הלקוח כמו שאף תוכן לא יצליח להשתוות אליו. השיווק האפקטיבי ביותר באינטרנט הוא השיווק הויראלי – זה שמנצל את הבמה ומצליח להגיע ולהשפיע על קהל רב. כפי שאמרתי, קשה מאוד לאמוד מה יהפוך לויראלי ומה לא, אך בהחלט ניתן לאמוד את המגמות בתחום זה.

ישנם אתרים רבים אשר מרכזים את הסרטונים הויראלים ביותר בכל יום. שימוש מחושב בהם יכול להצביע על מגמות, וללמד על התכנים שבד"כ הופכים להיות ויראלים. לחקות אותם יהיה עוול, אך בהחלט ניתן לקבל מהם השראה. שיווק ויראלי נכון יכול למנף את העסק שלכם, ולהשיג את תשומת הלב של הקהל אליו אתם שואפים להגיע.

להלן מקבץ של האתרים הבולטים ביותר, המנטרים את הסרטונים הויראלים בכל יום:

Youtube Trends

כשחושבים על סרטונים ויראלים – חושבים על Youtube. המעצמה העולמית בתוכן וידאו הפכה להיות מפה של פני האינטרנט, כשהיא מצליחה לשקף את העניין והשיח של מאות מליוני הגולשים שנכנסים אליה בכל יום. סיכום מאוד מתומצת של שיח זה אפשר לראות באתר Youtube Trends, אתר ניטור הסרטונים הטרנדיים מבית החברה.

לוח הבקרה שמספק Youtube Trends מאפשר לא רק לראות את הסרטונים הטרנדיים של היום – הוא מאפשר הצצה נדירה לתרבות הצפייה והויראליות בעולם. מה אנשים אוהבים לראות באוגנדה? איזה סרטון פופולארי במיוחד בפיליפינים? מה משתפים משתמשי פייסבוק בשוויץ? לוח הבקרה מספק 2 רשימות של סרטונים: הראשונה היא הסרטונים הנצפים ביותר, רשימה של סרטונים שהועלו ב-28 ימים האחרונים וזכו למספר הגבוה ביותר של צפיות ב-24 שעות האחרונות. הרשימה הנוספת היא הסרטונים המשותפים ביותר – הסרטונים ששותפו הכי הרבה ב-24 השעות האחרונות בFacebook או בtwitter. פונקציות נוספות של לוח הבקרה הן פילטר על פי טווח הגילאים רצוי והשוואה בין הסרטונים הפופולאריים בקרב גברים ונשים באותה מדינה. ניתן גם להשוות רשימות בין 3 מדינות, ולהכיל עליהם את הפרמטרים של גיל ומין.

youtube_trends
Youtube Trends – הסרטונים הנצפים ביותר

Youtube גם מפעילים בלוג שמסקר את הטרנדים האחרונים באתר בצורה מקיפה, עם קורטוב של הומוריסטיות.

Viral Viral Videos

בכל יום עולים אלפי סרטונים לאינטרנט, חלקם זוכים למאות אלפי צפיות. אך תמיד יש את הסרטון המיוחד הזה, שמעבר לצפיות ולשיתופים מקבל עניין מיוחד מהגולשים – עניין שלעיתים מתבטא גם בשיח מחוץ לרשת. סרטונים כאלו הם ההתמחות של Viral Viral Videos, אשר מפרסם בכל יום את סרטונים מרשתות חברתיות כמו Youtube ו-Vine, שזכו ל"עניין מיוחד" בקרב הגולשים. אלא אינם בהכרח הסרטונים הכי נצפים באותו יום, אלא סרטון שצבר פופולאריות בזכות משהו ייחודי בו ששווה להיחשף אליו. אם אתם פעילים, אפילו בצורה מתונה, באחת מהרשתות החברתיות, סביר להניח כי נתקלתם באחד מהסרטונים המפורסמים בכל יום במסגרת שיתוף של חבר, דף פייסבוק עסקי או אפילו במסגרת כתבה באחד מאתרי החדשות הגדולים; הסרטונים הללו בד"כ מרגשים, מפתיעים, מוזרים או מחנכים. אם אתם רוצים לדעת מה הסרטון שעניין את הגולשים היום – כדאי לכם לשים את Viral Viral Videos ברשימת המועדפים.

vvv
Viral Viral Videos – הכי ויראלי ברשת

Daily Picks and Flicks

אם Viral Viral Videos מתרכז בסרטוןאו שניים שבלטו במיוחד, Daily Picks and Flicks בוחר לפרסם כמות גדולה של סרטונים ולפנות לקהל בעל המכנה המשותף הגדול ביותר. אלה הם סרטונים "קטנים" יותר כביכול, כאלו שהפופולאריות שלהם אינה גדולה כמו הסרטונים הבולטים בViral Viral Videos. חלקם גם סרטונים ישנים שצברו את הפופולאריות שלהם רק בזמן האחרון – אך הוא עדיין הוא מצליח לייצר תמונת מצב של הסרטונים הויראלים ביותר, גם אם היא אינה מדוייקת לגמרי. אפשר להתייחס לבחירות המופיעות בו לאו דווקא כסרטונים ויראלים, אלא כסרטונים שכדאי שיהיו ויראלים, על סמך המאפיינים שלהם. הבחירה של מנהלי האתר בדרך כלל נעה בין המצחיק למפתיע – סרטוני חיות וילדים, פספוסים, תאונות, פעלולים וצילומים בהילוך מהיר. לעיתים אפשר למצוא בו פנינה, שאפילו אתרי הטרנדים הגדולים לא נתקלו בה עדיין.

Daily Picks and Flicks - לפעמים אפשר למצוא בהם פנינים
Daily Picks and Flicks – לפעמים אפשר למצוא בהם פנינים

Reddit Videos

אחד ממרכזי התוכן הגדולים באינטרנט, Reddit פועל כמעין 'לוח מודעות', בו הגולשים מוזמנים לשתף תכנים שהם מצאו ברשת, או תכנים פרי עיטם. Reddit מכיל אלפי sub-Reddit, תתי-לוחות העוסקים בנושאים ספציפיים. תת-הלוח Reddit Videos הוא מוקד ענק, כמעט השראתי, החושף את הסרטונים שמעניינים את הגולשים. בכל דקה הגולשים מציפים את האזור בסרטונים הנבחרים שלהם – חלקם סרטונים פופולאריים שהם בחרו לשתף, אחרים מצאו סרטונים שכדאי להפנות אליהם את הזרקור וקומץ מוכשרים בחר לנצל את הבמה בכדי לחשוף את הכישורים שלהם או של הקרובים שלהם.

Reddit Videos - הגולשים מחליטים מה מעניין אותם
Reddit Videos – הגולשים מחליטים מה מעניין אותם

אפשר להתייחס לReddit כמו סופר-מרקט ענקי, שמציע מאות אלפי מוצרים בכל רגע נתון, כשלרובם אין לנו צורך. לכן מומלץ להגיע אליו ממוקדים, אך עדיין לשמור על ראש פתוח.

 

השיווק הויראלי יכול לפעול כחרב פיפיות: אנחנו חיים בעידן בו כל אחד מאיתנו מרגיש שכדי להצליח הוא צריך להיות "הכי ויראלי". אך שימוש שגוי לא רק שלא יצליח ויזניק את העסק, אלא הוא עלול לגרום לו לנזק תדמיתי. מומלץ ואף רצוי לערוך מחקר שוק ולהבין למה יש פוטנציאלי להפוך לויראלי בקרב הגולשים. אם אינכם מנוסים בכך, או מעדיפים להימנע מהסיכון, מומלץ לשמור על שיטות השיווק הסטנדרטיות – המנעו מהזיקוקים, ותנו ללקוח סיבות אמיתיות לבקר אצלכם.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *