איך להציג פרטים נכונים בפרסומות גוגל

חיפושים בעבר התמקדו בתחומי עניין, משאלות וסקרנות וכאשר פנינו לגולשים ניסינו למשוך אותם אלינו לאתר על ידי פנייה ישירה אל תחומי העניין שלהן וזה אכן הצליח לרוב בעלי העסקים אך בשנים האחרונות עם הביטחון העולה ברכישות און ליין נפתחות עוד ועוד חנויות מקוונות מאפייני החיפוש השתנו ואנחנו התחלנו להציע מוצרים במבצע או גורמים אחרים שכבר פונים באופן ישיר יותר אל הצרכן. כבר כיום הפרסום בעולם השתנה ופרסום מודעות דינמיות או פרסום מוצרים הישר בתוצאות החיפוש הופכות לנגישות ונוחות לשימוש ולכן התחרות גדלה בהתמדה וכדי שבעל עסק ישמור על מיקומו בתוצאות החיפוש עליו להשקיע יותר ויותר סכומי כסף עם כל שנה שעוברת.

וזה מביא אותנו לשאלה:

איך גורמים למשתמשים להגיע דווקא אליי?

איך להציג פרטים נכונים בפרסומות גוגל? אין ספק יש תשובות רבות לכך, ניתן לבחור את הנישות בהם אתם חזקים ולהשקיע רק בהם תוך כדי שמירה על יתרון ברור על המתחרים, ניתן להציע הצעות זמניות כדוגמת מבצעים והטבות או לפרסם מחירים טובים משל כל האחרים אך בסופו של דבר על בעל עסק להיות מעודכן תמידית ולעשות שימוש בטכנולוגיה החדשה ביותר בה עדיין לא קיימת לו תחרות משמעותית מצד המתחרים:

השלב הראשון תמיד יכלול סקר שוק ומחקר מילות מפתח שמאפשרים לנו לראות את העלויות בפרסום ואת מילות המפתח שיביאו לנו תנועה מדויקת לאתר.
השלב השני לבחור את מקורות התנועה מהם תרצו להכניס תנועה ולאילו בעלי מכשירים ברצונם לפנות.
השלב השלישי יהיה לבחור טכנולוגיה מתאימה כלומר האם תרצו לעבוד עם קמפיין שיחות , קמפיין מודעות טקסט וקמפיין מודעות מדיה או אולי קמפיין רימרקטינג

במאמר זה נתמקד במידע אותו אנו מעבירים לגולשים שלנו בפלטפורמות השונות:

גוגל מעדכנת שהחיפושים המקומיים הולכים להפוך למשמעותיים יותר ויותר כאשר היא מזהה גידול של מאות אחוזים בחיפושים הכוללים שמות ערים או מיקומים מוגדרים בסביבת הגולש כאשר העלייה המשמעותית מיוחסת לגלישה ממכשירים ניידים, בסקר שערכה גוגל התברר שאחד מכל חמישה משתמשים היה רוצה לקבל תוצאות חיפוש שהוגדרו אוטומטית למיקום בו הוא נמצא דבר שמגדיל את הרלוונטיות של המודעה. ברמה מסוימת היו שאמרו שהם מעדיפים את תוצאות על פי מיקום על פני הערך המדויק לחיפוש שהם ביצעו ולכן גוגל דוחפת קדימה בכל הכוח לכיוון זה.

דוגמאות לכיוון זה ניתן לראות בתוספי המודעות שגוגל משחררת לאחרונה:

איך לפרסם לאנשים בסביבת העסק על ידי שימוש בחיפוש גוגל
איך לפרסם לאנשים בסביבת העסק בחיפוש גוגל

אילו עסקים נמצאים בקרבת מקום?

גוגל החלה להציג מודעה אחת המחולקת לשלשה אתרים שונים המוצגת בחיפושים במובייל ובהם היא מאפשרת לגולש מעין תחרות בין המפרסמים מבלי לתפוס יותר מידי מקום במסך (אם כי רוב המסך הראשוני מהווה פרסומת) במודעות אילו ניתן לנווט ישירות לבית העסק הקרוב או להתקשר ולקבל פרטים כדוגמת האם המוצר הרצוי קיים במלאי.

איפה המיקום הקרוב ביותר?

גוגל החלה לאפשר לבעלי עסקים להציג כמה מיקומים לבית העסק שלהם במודעות המוצגות לגולשים בהתאם למיקום, ניתן להציג עד שלשה מיקומים שונים לאותו בית עסק דבר שמאפשר לגולש לבחור את הסניף הנכון עבורו ובכך להגדיל את סיכויי ההמרה של הגולש.

 

כדי לעשות שימוש בתכונות אילו עליכם להפעיל את תוסף המיקומים בהגדרות הקמפיין בגוגל אדוורדס.

מה הם תוספי קמפיינים ולמה הם נדרשים?

בעולם הווירטואלי אין גבולות ליכולותיו של הגולש וכאשר גולש יכול לקבל כל דבר ובכל זמן ללא תלות בעסק זה או אחר הדברים הופכים למורכבים וכל אחד רוצה להדגיש את היתרונות שלו על פני האחרים מאחר וגם אחרים פונים לאותם פלחי אוכלוסיה שאותם אתם בחרתם באמצעות מילות המפתח , גוגל מאפשרת להפעיל תוספים שונים למודעות בקמפיין כדי להגדיל את המודעה וכמובן גם את הסיכויים להקלקה (לפי נתוני גוגל 10% שיפור בממוצע והנתון משתפר עם כל תוסף בשימוש).

כל מודעת גוגל המוצגת בתוצאות החיפוש מוגבלת לארבע תוספים בו זמנית. כמובן שבמידה ויש תוספים שפועלים במובייל הם יפעלו רק בגלישה ממכשירים סלולריים ובהצגת המודעה במחשב יוצגו תוספים אחרים אך חשוב לחשוב מה הם התוספים שיעזרו לכם למכור ולא להפעיל את כל התוספים האפשריים.

דוגמאות לתוספים:

תוסף Sitelinks למודעות גוגל : תוסף זה הינו הפופולרי ביותר והוותיק מכולם, עושים בו שימוש רוב המפרסמים ובהפעלתו ניתן להוסיף עוד מספר עמודים קשורים למודעה שיופיעו מתחת למודעה שיצרתם ויתנו עוד אפשרות בחירה לגולש המתלבט. שימוש בתוסף Sitelinks יכול להיות מאוד משמעותי אם אתם מפעילים מספר מודעות במקביל או כאשר אתם רוצים להכניס תנועה רבה לאתר ללא הכוונה מיידית לביצוע המרה.

תוסף Callouts למודעות גוגל : תוסף זה מאפשר לכם לצרף למודעה קריאה לפעולה, קריאה לפעולה יכולה לגרום לרבים ללחוץ כאשר הם מקבלים פרטי מידע נוספים אך מאחר ואנו מוגבלים למעט מידע לרוב השימוש יהיה בפרסום מידות או מחירים וכל פרט נוסף שיגרום לגולש להקליק על המודעה, השימוש לרוב יעשה בחנויות שמוכרות מוצרים או שירותים שונים וקריאה לפעולה חייבת להוביל לעמוד הכולל השארת פרטים או רכישה של מוצר.

תוסף Reviews למודעות גוגל : תוסף זה מאפשר לכם להתחבר עם מידע מאתרים בהם החברה או המוצר שלכם מקבל דירוגים (לא ניתן לחבר לאתר שלכם) והדירוג אותו אתם מקבלים יופיע בתוך הפרסומת דבר שישכנע רבים שניתן לסמוך עליכם והשירות טוב. כמובן שבמידה והסיקור של בית העסק שלכם אינו מושלם ייתכן ותעדיפו לוותר על תוסף זה.

תוסף location למודעות גוגל : תוסף זה מתכתב עם התוסף החדש שגוגל מאפשרים ואותה סיקרנו "תוסף סניפים קרובים" ומאפשר להציג את כתובת בית העסק מתחת למודעה דבר שמאפשר לגולש את היכולת לבדוק האם המיקום נוח עבורו וכמובן שתזכו לעדיפות במיקומים כאשר החיפוש מתבצע באזור קרוב למיקומכם, השימוש נכון כאשר לעסק שלכם יש סניפים פיזיים אך אם אתם מוכרים שירות שאינו מצריך גישה למיקום פיזי ייתכן ותעדיפו להימנע מהשימוש בו. כדי לחבר את תוסף המיקומים למודעות שלכם עליכם להתחבר למפות גוגל על ידי יצירת חשבון לעסק ב google my business דבר שמצריך אימות בדואר כדי להוכיח את בעלותכם על המיקום.

אז איך המודעה תוצג בגוגל?

מודעת חיפוש גוגל במכשיר סלולרי
מודעת חיפוש גוגל במכשיר סלולרי

כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת המודעה תופיע יחד עם התוספים. במודעה זו ניתן לראות את תוסף הדירוג בפעולה , ניתן לראות את תוסף הSitelinks בפעולה עם שלשה קישורים הישר מתחת לטקסט המודעה וכמובן בתחתית המודעה ניתן לראות את תוסף המיקום כאשר הוא מציג את המיקום ואף את המספר של בית העסק לאילו שרוצים לחייג.

תוספים אילו יכולים לשפר את אחוזי ההמרה בעשרות אחוזים ופעמים רבות יכולות להפוך את המודעה שלכם לגדולה ובולטת הרבה יותר משל האחרים ורק בשל כך מקבלים יותר קליקים נוסף על כך דירוג המודעה עצמה יכול לעלות כאשר התוכן בעמודים המקושרים רלוונטיים מאוד לתוכן המודעה.

זה לוקח מספר דקות הגדרה אז למה לפספס?

עם הזמן תוספים רבים יוצאים לשוק ומרתק לראות איך שילובים נכונים של תוספי מודעות עושות את שלהן ומשפרות את יחסי ההמרה, כך נראית מודעה של גירית אינטראקטיב שאמנם נמצאת במקום שלישי אך תופסת נתח נכבד ובולטת לעין הגולשים:

תוסף פרסומת מג'נטו של חברת גירית עם תוספי מודעות
פרסומת לפיתוח מג'נטו של חברת גירית אינטראקטיב עם תוספי מודעות

צריכים שיווק בגוגל – פנו אלינו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *